Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bełchatów: Bieg Konstytucji 3 maja odbył się w parku przy muzeum

Magdalena Buchalska-Frysz, Adam Kieruzel
Magdalena Buchalska-Frysz
Tegoroczny Bieg Konstytucji 3 maja to już kolejna edycja tej imprez. Biorą w nim udział uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych

W dzisiejszym biegu, organizowanym przez Miejskie Centrum Sportu, udział wzięło ponad 200 dzieci w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem na chłopców i dziewczynki.

Oczywiście start poprzedziła rozgrzewka poprowadzona w tanecznych rytmach. Na szczęście dopisała zarówno pogoda, jak i dobre humory.

Najpierw na linii startu stanęły dziewczęta z rocznika 2009. Wygrała Alicja Morawiec ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Dudkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 12 wBełchatowie, a trzecia była Angelika Palchevskaya ze Szkoły Podstawowej w Kleszczowie.

W biegu chłopców z rocznika 2009 wygrał Jakub Jon z SP nr 4 w Bełchatowie, który wyprzedził Piotra Domagałę z SP nr 9 w Bełchatowie i Barto-sza Grzybka z SP nr 4 w Bełchatowie.

Trzeci bieg, to dziewczęta z rocznika 2010. Tutaj najlepsza okazała się Pola Jarząbkowska z Kleszczowa, która wyprzedziła swoją szkolną koleżankę Natalię Susmęd. Gracja Siut z Niepublicznej Szkoły Podstawowej była na trzecim miejscu.

Wśród chłopców triumfował Jakub Wiśniewski z SP nr 9 w Bełchatowie. Drugi był Dominik Mazurkiewicz z SP nr 4 w Bełchatowie, a trzeci Filip Murzyła z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Dwa ostatnie wyścigi należały do najmłodszych uczniów z rocznika 2011. W rywalizacji dziewcząt wygrała Marta Trawińska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1, druga była Gabriela Sztajnert z SP nr 5 w Bełchatowie, a trzecia Natasza Buresz z SP nr 12 w Bełchatowie.

Wśród chłopców triumfował Bruno Janowski z SP nr 12 w Bełchatowie. Drugą lokatę zajął jego szkolny rówieśnik Marcel Dziadkiewicz, a trzecim zawodnikiem również z SP nr 12 był Łukasz Stępień.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Otwarcie sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zelow.naszemiasto.pl Nasze Miasto