Brązowy medal Aleksandry Gaworskiej w Mistrzostwach Europy!

mbf
Tomasz Kasjaniuk /PZLA.pl
Bełchatowianka Aleksandra Gaworska wywalczyła brązowy medal w Halowych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Toruniu.

Brązowy medal Aleksandry Gaworskiej w Mistrzostwach Europy, 7.03.2021

Bełchatowianka Aleksandra Gaworska odniosła kolejny sukces. Z mistrzostw w Toruniu przywiozła brązowy medal w sztafecie 4x400m kobiet.

Rywalizacja sztafety kobiety 4x400m rozegrała się w niedzielę, 7 marca 2021. W finałowym bieg bełchatowianka zastąpiła w sztafecie najlepszą polską biegaczkę na 400m Justynę Święty-Ersetic, która na rozgrzewce przed niedzielną sztafetą doznała urazu i nie mogła wystąpić.

Bełchatowianka pobiegła na ostatniej zmianie. Musiała zmierzyć się z goniącymi ją zawodniczkami z Włoch i Ukrainy, ale udało jej się dobiec na trzecim miejscu.

To kolejny sukces Aleksandry Gaworskiej. W 2018 roku sztafeta z jej udziałem wywalczyła srebrny medal w halowych mistrzostwach świata w Birmingham, z w 2017 roku pobiegła w finale sztafety 4x400m, która w Londynie zdobyła brązowy medal mistrzostw świata.

26-latka to wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Karierę rozpoczynała pod okiem trenera Dariusza Rybarczyka.

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?