Dwa brązowe medale UKS "Czempion" Bełchatów w Memoriale Ireny Szewińskiej [ZDJĘCIA]

Na podium w Toruniu stanęli: Amelia Zochniak i Mateusz Markowiak
Na podium w Toruniu stanęli: Amelia Zochniak i Mateusz Markowiak UKS "Czempion" Bełchatów / Facebook
Ubiegły miesiąc był dla młodzieży z UKS "Czempion" Bełchatów bardzo pracowity. Lekkoatleci rywalizowali w wielu kategoriach wiekowych na zawodach w Łodzi i Toruniu. Padło także sporo nowych rekordów życiowych.

Pierwszy start roku reprezentanci UKS "Czempion" Bełchatów odnotowali w Łodzi, gdzie na obiekcie RKS rywalizowali w halowym mityngu. Bardzo dobre wyniki osiągali juniorzy młodsi. Pierwsze miejsce oraz rekord życiowy na dystansie 300 metrów odnotował Kacper Wośko w kategorii open. Jego czas wyniósł 27,29s. W kat. junior młodszy drugą lokatę na dystansie 200m z "życiówką" - 27,29s zajęła Marysia Kołodziejczuk.

Dwa tygodnie później również w hali RKS na dystansie 600m z rekordem życiowym 1:39,76s wygrała w kat. open Marita Dybalak. Na tym samym dystansie, ale w kat. junior młodszy trzecie miejsce z "życiówką" - 1:32,99s. zajął Wiktor Dąbrówka. Z kolei na dystansie 400m w kat. junior młodszy drugi z rekordem życiowym 53,44s był Kacper Wośko.

Oprócz występów na hali podopieczni Dariusza Rybarczyka występują także w biegach przełajowych. Tym razem liczne grono UKS "Czempion" wzięło udział w piątym biegu dla dorosłych i dzieci pod nazwą City Trail, który odbył się na terenie parku Baden-Powella w Łodzi.

W kat. do 15 lat na dystansie 2000m prowadzi Mateusz Markowiak, który dwukrotnie wygrywał w trakcie biegów z edycji City Trail. W kat. do 14 lat na dystansie 1000m w klasyfikacji generalnej prowadzi Amelia Zochniak, która zwyciężyła aż cztery swoje biegi. W kategorii D3 kolejno: Krzysztof Mirowski zajmuje 2. pozycję, Barbara Haładaj i Szymon Kleczyk są na 5. pozycjach, 10. lokatę zamuje Maks Paradecki, 12. miejsce Kinga Paradecka, a 17. pozycję Szymon Stolecki.

W biegu udział wzięła także najmłodsza zawodniczka UKS "Czempion" - Marysia Markowiak, która zajęła 5. pozycję, a w poprzednich biegach była kolejno druga i trzecia.

Trzecią imprezą sportową, w której udział wzięli reprezentanci UKS "Czempion" Bełchatów był prestiżowy Ogólnopolski Memoriał Ireny Szewińskiej w kat. wiekowych U-14 i U-16, który odbył się w Toruniu.

Brązowy medal w biegu na 200m w kat. wiekowej U-14 wywalczyła Amelia Zochniak z rezultatem 27,76s.

Drugi brązowy krążęk w kat. U-16 zdobył Mateusz Markowiak, który na dystansie 1000m pobił nowy rekord życiowy, który od teraz wynosi 2:54,88s.

Z dobrej strony pokazała się także Julia Jończyk, która w kat. U-16 wyrównała "życiówkę" na dystansie 60m z wynikiem 8,90s, a także poprawiła rekord życiowy w biegu na 200m, gdzie rezultat wynosił 29,21s.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0