Przełamanie i komplet punktów Omegi Kleszczów oraz Włókniarza Zelów

Adam Kieruzel
Zawodnicy Omegi Kleszczów i Włókniarza Zelów w trzeciej kolejce sezonu 2019/2020 odnieśli pierwsze zwycięstwa. Kleszczowianie pokonali u siebie Pelikan II Łowicz 2:0, a zelowianie ograli na wyjeździe Orła Nieborów 6:1.

Po dwóch porażkach z rzędu „Omeżka” rywalizowała z rezerwami Pelikana, które w poprzednich meczach sezonu także uznały wyższość rywali.

Podopieczni Dariusza Bratkowskiego sprawę zwycięstwa rozwiązali na początku drugiej połowy. W 49. minucie bramkę zdobył Paweł Kowalski, a dwie minuty później wynik ustalił Krystian Pałczyński.

Drużyna Włókniarza Zelów i ich ostatni rywal, czyli Orzeł Nieborów zaczęli sezon podobnie jak Omega i drugi zespół Pelikana.

W bezpośrednim starciu goście okazali się jednak lepsi. W 40. minucie zelowian na prowadzenie wyprowadził Michał Pawelec, a trzy minuty później na 2:0 podwyższył Krystian Marcioch. Chwilę po zmianie stron Marcioch zdobył swojego drugiego gola w meczu, a po dwóch minutach do siatki trafił Robert Oborowski. Gospodarze pierwsze trafienie zaliczyli w 67. minucie. W doliczonym czasie spotkania dwie bramki zdobyli gracze Włókniarza. Ich autorami byli Jakub Dregier i Bartłomiej Madej.

W czwartej kolejce Omega Kleszczów w sobotę 31 sierpnia o godz. 16 na boisku w Łękińsku zmierzy się z KS Kutno, które wygrało wszystkie trzy mecze. Tego samego dnia Włókniarz o godz. 17 zmierzy się w Zelowie ze Zjednoczonymi Stryków, którzy sezon zaczęli od remisu, porażki i zwycięstwa.

W piotrkowskiej klasie okręgowej jedyny punkt zdobyły rezerwy Omegi Kleszczów, które zremisowały w Paradyżu 2:2. Obie bramki dla zespołu Witolda Sowały zdobył Damian Bisaga. Gospodarze odpowiedzieli w 71. i 82. minucie meczu.

Bolesną porażkę 0:4 w Kamieńsku ze Świtem odniosła Astoria Szczerców.

Kleszczowianie po dwóch remisach w trzeciej kolejce zagrają u siebie w niedzielę 1 września o godz. 17 z Gerlachem Drzewica. Goście mają na koncie wygraną i remis. Zamykająca tabelę Astoria zagra w Moszczenicy z Włókniarzem, który w dwóch spotkaniach zdobył jeden punkt. Początek tego meczu w niedzielę 1 września o godz. 17.

W sieradzkiej okręgówce po udanym starcie i zwycięstwie przyszedł czas na zimny prysznic dla Hetmana Rusiec, ktory przegrał w Janiszewicach aż 1:7. Jednak to goście otworzyli w 7. minucie wynik meczu po bramce Łukasza Kołodzieja. W następnej kolejce Hetman u siebie w niedzielę 1 września o godz. 15 podejmie LZS Masłowice.

W piotrkowskiej klasie A rezerwy GKS Bełchatów zwyciężyły u siebie z LKS Dobryszyce aż 8:0. Hat-trick skompletowali Miłosz Nowak i Damian Warnecki, a po jednej bramce dołożyli Bartosz Łudczak i Maciej Miedwiediew. Drużyna ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów przegrała na wyjeździe z GUKS Gorzkowice 0:5.

W następnej kolejce “United” w niedzielę 1 września o godz. 13 u siebie zagrają z Czarnymi Rozprza, a rezerwy GKS o godz. 16 zagrają w Krzętowie z Zapałem.