Strzelecki popis rezerw GKS Bełchatów w pucharowym starciu z Włókniarzem Zelów [GALERIA]

Druga drużyna GKS Bełchatów składająca się głównie z graczy z rocznika 2003 bez problemu ograła czwartoligowca z Zelowa Adam Kieruzel
Rezerwy GKS Bełchatów występujące na co dzień w rozgrywkach KEEZA klasy okręgowej pokonały w meczu III rundy Pucharu Polski na terenie okręgu piotrkowskiego czwartoligowy Włókniarz Zelów aż 6:1 (3:1). Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania.

GKS II Bełchatów lepszy w okręgowym Pucharze Polski od Włókniarza Zelów

Mecz GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów pierwotnie miał się odbyć w środę, 12 sierpnia o godz. 17 na boisku nr 1 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Ostatecznie mecz rozegrano o tydzień wcześniej niż pozostałe zaplanowane pojedynki.

Spotkanie pomiędzy rezerwami GKS Bełchatów a czwartoligowym Włókniarzem Zelów rozpoczęło się od szybkiego trafienia już w 9. minucie gry Kacpra Sionkowskiego, który wykorzystał błąd w defensywie gości. W 21. minucie spotkania do siatki Włókniarza trafił Bartosz Kołodziejczyk po podaniu Kamila Mizery. Trzy minuty później futbolówkę zagrał Sionkowski, a po raz drugi trafił Kołodziejczyk i było 3:0. Na minutę przed końcem pierwszej połowy dośrodkowanie Błażeja Kaliskiego z rzutu rożnego na bliższy słupek wykończył Mikołaj Raś i do przerwy rezerwy GKS Bełchatów prowadziły 3:1.

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans nic więcej się nie działo. W 61. minucie na 4:1 podwyższył Bartłomiej Trzeboński, który wcisnął piłkę do bramki po zagraniu Huberta Jakubca. Trzynaście minut później samobójcze trafienie odnotował Damian Wdowiak, a w 85. minucie duet rezerwowych Mateusz Kempski (strzelec gola) i Jakub Miarka (asystent) ustalili wynik spotkania na 6:1 i to drużyna trenera Adriana Teodorczyka i Zygmunta Łuszcza zameldowała się w dalszej fazie okręgowego Pucharu Polski.

Przypomnijmy, że rezerwy GKS Bełchatów w pierwszej rundzie Pucharu Polski na terenie okręgu piotrkowskiego pokonały na wyjeździe B-klasową Alfę Kleszczów 5:1 (0:0), a na kolejnym etapie rozgrywek ograły ligowego rywala Astorię Szczerców 4:0 (1:0).

Więcej pierwszej rundzie Pucharu Polski pisaliśmy TUTAJ.

Więcej o drugiej rundzie Pucharu Polski pisaliśmy TUTAJ.

Ponadto dwójka "Brunatnych" ma już też za sobą pierwszy mecz w piotrkowskiej klasie okręgowej w roli beniaminka. Bełchatowianie pokonali Start Lgotę Wielką 1:0 (0:0). TUTAJ można obejrzeć fotorelację z tego spotkania.

Z kolei Wókniarz Zelów we wcześniejszych rundach okręgowego Pucharu Polski nie występował, ale drużyna prowadzona przez trenera Dawida Wnuka ma już za sobą dwie kolejki IV ligi grupy łódzkiej. Zelowianie na inaugurację sezonu zremisowali w Zgierzu z tamtejszą Borutą 1:1 (0:0) (o tym meczu pisaliśmy więcej TUTAJ). W drugim meczu już na własnym terenie Włókniarz zremisował z MKS Jutrzenką Warta 2:2 (1:1). O tym spotkaniu pisaliśmy TUTAJ.

A już w kolejną środę, 12 sierpnia o godz. 17 w ramach III rundy pucharowych zmagań czwartoligowa Omega Kleszczów zagra na wyjeździe ze Startem Lgota Wielka, a z kolei rezerwy "Omeżki" u siebie zmierzą się z trzecioligowym RKS Radomsko.