Świetny start zelowian i bełchatowian w Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS [FOTO]

Adam Kieruzel
Gminę Bełchatów reprezentowały dzieci, a z kolei w ekipie z Zelowa świetnie spisali się dorośli Gmina Bełchatów
Młodsi, jak i starsi reprezentanci gminy Bełchatów i Zelów wzięli udział w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego. Łącznie zdobyli oni 21 medali, z czego znaczną większość wywalczyli zelowianie, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.

Dzieci z gminy Bełchatów spisały się bez zarzutu

Jeżeli chodzi o przedstawicieli gminy Bełchatów, to w konkurencjach lekkoatletycznych o jej sile stanowili młodzi mieszkańcy, którzy uczęszczają do lokalnych szkół.

Dziewięciu przedstawicieli wystawił Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kurnosie Drugim. Tam sztafeta chłopców 4x200 metrów w składzie: Szymon Stolecki, Kacper Niewiadomski, Kasjan Kotas i Damian Tokarski wywalczyła złoto. Z kolei dziewczęta na tym samym dystansie w składzie: Lena Danielczyk, Julia Zielińska, Maja Szustakiewicz oraz Zuzanna Paluszczak zdobyły srebrny medal. Indywidualnie Stolecki w biegu na 1000 metrów wywalczył srebro. Z kolei pozostali w rocznikach 2008-2011 rywalizowali w biegach na dystansach 60, 200 i 600 metrów i zajmowali miejsca poza podium.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domiechowicach wystawił do rywalizacji trójkę reprezentantów. W skoku w dal Jakub Kuligowski zdobył brązowy medal. Ten sam krążek wywalczyła Alicja Sinkiewicz w biegu na dystansie 600 metrów. Poza podium uplasował się Jakub Oracz w biegu na 1000 metrów. Tym samym podopieczni Dawida Ciupińskiego i Łukasza Walewacza zdobyli dwa medale.

9-osobową kadrę wybrał Zespół-Szkolno Przedszkolny w Łękawie. Żaden z przedstawicieli tej placówki nie wywalczył krążka, a zawodnicy z roczników 2006-2009 walczyli w biegach na dystansie 60 i 200 metrów. Byli to: Fabian Gembicki, Alan Pauliński, Wiktoria Misiewicz, Emilia Markiewicz, Fabian Szczepanik, Małgorzata Stanisz, Zuzanna Książek, Kacper Madejczyk i Adam Kalisiak.

Czterech przedstawicieli reprezentowało Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrzelowie. Tutaj również nikt nie zdołał stanąć na podium, ale dzieci z roczników 2006-2010 brały udział w biegach na dystansie 60 i 200 metrów. Startowali: Jakub Wąsik, Kacper Kot, Nicola Pietruszka oraz Patryk Sztark.

Świetne występy reprezentantów gminy Zelów

16 medali wywalczyli w Halowych Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych Zrzeszenia LZS województwa łódzkiego wywalczyli przedstawiciele Gminy Zelów, którzy rywalizowali w dwóch składach.

W warcabach złoto wywalczyli Sylwia Trębacz i Szczepan Krajda. Srebro zdobyła Magdalena Zawodzińska, a brąz Jacek Krajda.

W szachach pierwszy był Tadeusz Ciura, a druga Małgorzata Wiktor.

W tenisie stołowym złoto zdobył Paulina Gapik, a srebro Damian Skibior. Czwarta była Katarzyna Gapik i Sebastian Woźniak.

Przeciąganie liny wygrali również zelowianie w składzie: Mateusz Szafrański, Paulina Smolna i Kamil Wojtczyk.

W podnoszeniu odważnika o wadze 17,5 kg wygrał Mateusz Anglart. Czwarty uplasował się Marcin Anglart, a szóty Emanuel Muszkiewicz.

W rzucie lotką zwycięstwo wywalczyli: Oliwia Liwińska i Przemysław Krajda, drudzy uplasowali się: Katarzyna Sobczyk i Marek Martyniak, a czwartą i szóstą lokatę zajmowali odpowiednio: Agata Woźniak i Andrzej Gudzio oraz Katarzyna Klemczak i Bartłomiej Marczak.

W ostatniej konkurencji, którą był wielobój sprawnościowy, zwyciężył Mariusz Malinowski, przed Przemysławem Stawowczykiem. Siódmą lokatę zajął Bartłomiej Śniady.

Dzięki tym świetnym rezultatom i wielu zdobytym medalom ekipa Miejsko-Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Zelów wygrała klasyfikację drużynową podobnie jak przed rokiem w Moszczenicy. Z kolei na drugim miejscu była Gmina Belchatów, trzecią pozycję zajął drugi zespół MG LKS Zelów, czwarta uplasowała się Wola Krzysztoporska, piąta Omega Kleszczów i szósty LZS Opoczno.

Świetny start zelowian i bełchatowian w Halowych Mistrzostwa...