To był pracowity weekend młodych sztangistów z naszego regionu [ZDJĘCIA]

Adam Kieruzel
Oto skład LKS Kurnos Drugi, który rywalizował w Otwartych Warszawsko-Mazowieckich Wielobojach Atletycznych archiwum prywatne
Sporo medali i dyplomów wywalczyli w ubiegły weekend przedstawiciele Ludowego Klubu Sportowego Kurnos Drugi. Młodzi sportowcy startowali w Otwartych Warszawsko-Mazowieckich Wielobojach Atletycznych, a dzień później rywalizowali w IV Rzucie Ligi Wojewódzkiej, gdzie również z dobrej strony pokazali się reprezentanci Omega Kleszczów.

Siedem medali LKS Kurnos Drugi w stolicy Polski

W sobotę, 5 grudnia zawodniczki i zawodnicy LKS Kurnos Drugi pojechali do Warszawy, aby tam walczyć o jak najlepsze wyniki w wieloboju atletycznym z elementami podnoszenia ciężarów. Udział w rywalizacji mogli brać sportowcy w wieku 6-13 lat.

Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Lena Bochman, która w kategorii wiekowej U-10 zajęła 2. pozycję. Na 4. miejscu udział w zawodach zakończyła Julia Stasiak.

Z kolei wśród zawodniczek do lat 12 Hanna Bochman z Kurnosa Drugiego uplasowała się na 4. miejscu. Podium zdominowały dziewczęta z Siedlec, a dalsze lokaty zajmowały też przedstawicielki klubu z Sokołowa Podlaskiego.

Jeżeli chodzi o chłopców, to tam dwie kategorie wiekowe zdominowali zawodnicy z terenu powiatu bełchatowskiego.

W kategorii wiekowej U-10 wygrał Stanisław Kromer, drugi był Oskar Stroiński, trzeci Franciszek Adamowski, a czwarty Igor Pęcina. Wszyscy to zawodnicy LKS Kurnos Drugi.

W kategorii wiekowej U-12 wystartowało trzech zawodników i wszyscy to podopieczni trenera Tomasza Stróża. Wygrał Antoni Kromer przed drugim Marcelem Jakóbczakiem i trzecim Jakubem Warchołem.

Podsumowując trzy reprezentantki i siedmiu reprezentantów LKS Kurnos Drugi wrócili ze stolicy Polski z dwoma złotymi, trzema srebrnymi  i dwoma brązowymi krążkami.

Trzeci rok z rzędu ekipa z Kurnosu Drugiego wygrywa Ligę Wojewódzką

Dzień później LKS Kurnos Drugi, Omega Kleszczów, KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki i gospodarze LKS Dobryszyce rywalizowali w IV Rzucie Ligi Wojewódzkiej.

W kategorii zawodniczek do 10 lat najlepiej spisała się Nadia Ołubek z Omegi Kleszczów. 3. miejsce zajęła Lena Bochman z LKS Kurnos Drugi. Ponadto w tej kategorii udział brały także inne przedstawicielki ekipy z Kurnosa Drugiego, a dokładnie: Gabriela Bochman i Julia Stasiak.

Kategoria wiekowa do lat 12 dziewcząt, to triumf Oliwii Kopka z Omegi Kleszczów i 3. lokata Hanny Bochman z Kurnosa Drugiego.

W zmaganiach wzięli udział młodzi zawodnicy w kategoriach wiekowych: U-10 i U-12

III Rzut Ligi Wojewódzkiej w Wieloboju Atletycznym w Kurnosi...

Z kolei wśród chłopców w kategorii wiekowej do lat 10 na drugim stopniu podium znalazł się Stanisław Kromer z LKS Kurnos Drugi. Ponadto spośród jego rówieśników w tej kategorii wystartowali jeszcze: Igor Pęcina, Franciszek Adamowski, Oskar Stroiński oraz Marcel Zając.

Wśród starszych chłopców drugi był Kacper Bańkowski z Kleszczowa, a trzeci Jakub Warchoł z Kurnosa Drugiego. Ponadto udział w tej rywalizacji brali też: Marcel Jakóbczak i Antoni Kromer (obaj LKS Kurnos Drugi).

Podsumowując, trójka przedstawicieli Omegi Kleszczów dwukrotnie wygrała i raz zajęła 2. lokatę. Z kolei ekipa z LKS Kurnos Drugi była reprezentowana przez 4 zawodniczki i 9 zawodników. Łącznie team z Kurnosa Drugiego wywalczył jeden raz 2. pozycję i trzy razy 3. miejsce.

Ponadto w klasyfikacji zawodniczek OPEN za techniką wygrała Oliwia Kopka z Omegi, która zdobyła 11,33 pkt, a 2. miejsce zajęła z wynikiem 10,99 pkt Hanna Bochman z LKS Kurnos Drugi.

Natomiast wśród chłopców najlepiej za technikę z rezultatem 10,33 pkt został oceniony Kacper Bańkowski z Omegi Kleszczów. 2. pozycję zajął Stanisław Kromer również z wynikiem 10,33 pkt z LKS Kurnos Drugi.

W punktacji klubowej triumf odniosła ekipa LKS Kurnos Drugi z sumą 131,8 pkt. Drugi był KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki z rezultatem 104,4 pkt, a trzecią pozycję zajęli gospodarze LKS Dobryszyce zdobywając 91,5 pkt.

Tym samym podopieczni trenera Tomasza Stróża już trzeci raz z rzędu wygrali Ligę Wojewódzką za wszystkie starty w roku.

To był pracowity weekend młodych sztangistów z naszego regio...