I Szczercowski Bieg Świętojański przyciągnął tłumy. Część pomaszerowała z kijkami

opr. mbf
Ponad 300 osób wzięło udział w I Szczercowskim Biegu Świętojańskim. Odliczyli się zawodnicy z całego województwa, a nawet z innych rejonów Polski

I Szczercowski Bieg Świętojański

Biegacze i miłośnicy nordic walking stanęli na starcie I Szczercowskiego Biegu Świętojańskiego. Imprezę zorganizowano w ramach Weekendu Świętojańskiego, który odbył się w Szczercowie.

Do udziału w biegu zgłosili się mieszkańcy z całego województwa łódzkiego, a nawet spoza, np. z Wielkopolski czy Śląska.

Dla biegaczy przygotowano dwa dystanse - na 5 i 10 km. Na starcie stanęło blisko 300 zawodników, było też ponad 50 osób z kijkami, które wzięły udział w marszu nordic walking.

Trasa prowadziła ulicami Szczercowa oraz przez Podklucze i Załuże. Oczywiście w biegu liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, ale były też medale dla najszybszych zawodników.

Trasę 10 kilometrów najszybciej pokonał Kamil Ogłoza z Sulejowa, drugi był Marcin Malatyński z klubu Zryw Parzymiechy Działoszyn, a trzeci Bartłomiej Wierucki ze Złoczewa. Wśród reprezentantów powiatu bełchatowskiego pierwszy linię mety przekroczył Jarosław Staniec, który był siódmy w klasyfikacji ogólnej biegu na 10 km.

W rywalizacji na 5 km najlepszy czas osiągnął Szymon Sobczak z Brzezin, dwa kolejne miejsca zajęli Damian Chodak z LKS Omega Kleszczów (Łękińsko) i Kamil Goździk z Rajsport Active Sędziejowice Kolonia.

Na trasie zmagali się także uczestnicy marszu nordic walking. Tu pierwszy do mety dotarł Arkadiusz Banaszkiewicz z Bełchatowa, drugie miejsce zajął Michał Osiński z Łodzi, a trzecie Marcin Korbel z LZS Justynów (Bukowiec).

Zobaczcie zdjęcia z I Szczercowskiego Biegu Świętojańskiego.

I Szczercowski Bieg Świętojański przyciągnął tłumy. Część po...